W Zakopiańskim Centrum Edukacji wręczono nagrody w projekcie „Cool-turalny Człowiek”. Dla wszystkich uczestników programu i ich rodziców wystąpił iluzjonista Maciej Pol.

– „Cool-turalny Człowiek” jest projektem, który wymyśliliśmy w Urzędzie Miasta. To rozdanie nagród jest podsumowaniem i podziękowaniem za zaangażowanie i udział dzieci i młodzieży w kolekcjonowaniu obecności na zakopiańskich wydarzeniach kulturalnych, za którą bardzo dziękujemy – powiedział zastępca burmistrza Zakopanego Mariusz Koperski, który wręczał nagrody laureatom Programu. - Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji przedsięwzięcia, która rozpocznie się już po wakacjach.

Program „Cool-turalny Człowiek” skierowany jest do wszystkich dzieci i młodzieży uczęszczających do zakopiańskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W ramach przedsięwzięcia uczestnicy zbierają potwierdzenia obecności na imprezach, organizowanych w placówkach kulturalnych, znajdujących się na terenie Zakopanego. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych muszą zebrać 5 potwierdzeń, uczniowie klas wyższych 10 potwierdzeń. Wśród osób, które mają wymaganą liczbę potwierdzeń, rozlosowywane są nagrody. Szkoła, która w danej edycji Programu ma największą liczbę uczestników "Cool-turalnego Człowieka", otrzymuje nagrodę pieniężną.

Uczestnik programu może również w dowolnej formie tworzyć pamiętnik z wydarzeń, w których bierze udział. Najlepsze prace nagradzane są dodatkowymi nagrodami.

W edycji 2013/2014 nagrody otrzymali:

 1. Marysia Bończyk
 2. Aniela Masny
 3. Oliwia Wicher
 4. Danuta Skonecka
 5. Maciej Kwarciak
 6. Szymon Król Łęgowski
 7. Aleksander Niziołek
 8. Paweł Król
 9. Jakub Oleś
 10. Joanna Topór-Orawiec
 11. Piotr Słowakiewicz
 12. Bartosz Bielski
 13. Beata Gał
 14. Józefa Sikora
 15. Angelika Mucha
 16. Ania Karpiel
 17. Adrianna Skupień
 18. Angelika Łaciak
 19. Kasia Kiławiec
 20. Agata Holowa
 21. Sabina Chowaniec
 22. Lena Porębska
 23. Damian Stopka
 24. Anna Gąsienica Mracielnik
 25. Izabela Kurcz
 26. Katarzyna Łukaszczyk

(SzZ)