We wtorek 20 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego odbyła się uroczystość rozdania nagród w szóstej edycji programu COOL_turalny Człowiek 2016/17 oraz w konkursie plastycznym na dziecięcy plakat 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Dla laureatów i wszystkich przybyłych z folkowym koncertem wystąpiła najpierw Martyna Kasprzycka z zespołem, a następnie Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego Joanna Staszak ogłosiła wyniki. Nagrody zwycięzcom wręczały: Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher, Zastępca Dyrektora ZCK Lidia Rosińska oraz Dyrektor Artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Agnieszka Gąsienica-Giewont.

Program „COOL_turalny Człowiek” realizowany jest przez Urząd Miasta Zakopane przy współpracy z instytucjami i stowarzyszeniami z Zakopanego. Skierowany jest do dzieci i młodzieży uczęszczającej do zakopiańskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem jego uczestników jest udział w wydarzeniach kulturalnych i zbieranie potwierdzających go pieczątek (przedszkolaki i uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych zbierają 5 potwierdzeń, pozostali uczestnicy 10 potwierdzeń). Najaktywniejsi uczestnicy zdobywają atrakcyjne nagrody, w tym nagrodę główną – laptop, którą w tym roku otrzymała Anna Bończyk wraz z karnetem wstępu na cały rok na wydarzenia organizowane przez Muzeum Tatrzańskie, który wręczyła Dyrektor Anna Wende-Surmiak. Nagrodzono także uczestników konkursu newsletterowego, twórców najciekawszych pamiętników oraz szkołę i klasę najliczniej biorącą udział w programie.

PROGRAM „COOL_TURALNY CZŁOWIEK” 2016/17

Nagrody główne:

1. Anna Bończyk – (LO, klasa 2a) laptop

2. Kasia Dębińska (SP nr7, klasa 6) – czytnik

3. Bartłomiej Chabowski (SG im. J Conrada STO, klasa 3) –klocki lego

4. Lena Porębska (SP nr 1, klasa 2d) – klocki lego

Wyróżnienia:

w kategorii przedszkola, klasy 1-3 szkoły podstawowe

1. Julia Małeta – SP1, klasa 3b

2. Miłosz Dutka – Przedszkole „Kubuś Puchaty”

3. Jan Bachleda - SP nr 9, klasa 0

w kategorii klasy 4-6 szkół podstawowych

1. Antoni Elantkowski- SP nr 1, klasa 5

2. Zuzanna Wójtowicz – SP nr 3, klasa 6b

3. Weronika Niziołek - SP nr 1, klasa 6

w kategorii gimnazja

1. Anna Gąsienica Mracielnik – GM nr 2, klasa 1

2. Karolina Topór Orawiec – GM nr 2, klasa 2

3. Michno Jakub – SG im. J Conrada STO, klasa 1

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne

1. Eliza Zając –LO, klasa 3b

2. Joanna Kułach – ZSB, klasa 2

3. Katarzyna Folwarska –ZSB, klasa 2

Nagrodę specjalną w postaci karnetu wstępu na cały rok na wydarzenia organizowane przez Muzeum Tatrzańskie przyznano Annie Bończyk (LO, klasa 2a).

Nagrody specjalne dla uczestników, którzy poprawienie i najciekawiej odpowiadali na pytania konkursowe zamieszczane co miesiąc w newsletterze COOl_turalnego Człowieka:

- Weronika Niziołek SP1, klasa 6a

- Aleksander Niziołek GM Balzera, klasa 2

- Daria Pietrzyk LO, 2d

Nagrody specjale dla uczestników, którzy przygotowali pamiętnik z wydarzeń, w których uczestniczyli podczas programu:

- Martynka Bachleda - Przedszkole Kubuś Puchaty

- Mateusz Bachleda - Przedszkole Kubuś Puchaty

- Patrycja Soroczyńska SP1, klasa 4b.

Nagrodę pieniężną otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem, z której największa liczba uczestników złożyła kompletne karty.

Nagrodę dla klasy za największą liczbę uczestników z kompletnymi kartami w postaci wycieczki w Tatry z przewodnikiem otrzymała klasa 2c, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. H. Marusarzówny.

(AKS)